Polski | Română | Español

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motorola P2K
Author Message
ULTIMA PRIME
Administrator

Status: Offline

Motorola P2K
Widząc problemy jakie sprawia wtyczka Motorola P2K użytkownikom telefonów tej marki postanowiłem zbadać temat, poniżej prezentuję moje spostrzeżenia.

Test przeprowadziłem na następujących modelach marki Motorola: E1, E398, L6, L7, V3, V300, V600 - Z wszystkimi uzyskałem połączenie.

Wtyczkę Motorola P2K instaluje się jak każdą typową wtyczkę WFX, następnie podpinamy odpowiedni kabel do gniazda USB w komputerze i odpowiedniego gniazda w telefonie, po podpięciu telefonu system Windows powinien wykryć nowe urządzenie i zapytać o sterowniki - wybieramy ręcznie ścieżkę do sterowników i kierujemy do katalogu wtyczki, podkatalog Drv (w zależności od modelu telefonu, sterowniki musimy instalować nawet kilka razy, powtarzając za każdym razem te same kroki), po pomyślnym zainstalowaniu sterowników, wchodzimy w TC do otoczenia sieciowego, gdzie powinna pojawić się nazwa Motorola P2K, klikamy na niej dwa razy, czekamy kilkanaście sekund (20-50) i już możemy przeglądać zasoby telefonu.

Ważne: Telefony, które mają kartę pamięci musimy jeszcze odpowiednio ustawić, inaczej nie będą wykrywane.
Wchodzimy do Menu TELEFONU > Ustawienia > Połączenie > Ustawienia USB > i ustawiamy Połączenie domyślne: Połączenie Dane/Fax

Wtyczka dostępna jest w dwóch wersjach - 0.5 beta (na totalcmd.pl) i 0.4 beta (na p2ktools.motofan.ru)

0.5 - widzi napędy A, B i C w telefonie, ale w starszych modelach (V300, V600) nie widzi katalogu mobile, zawierającego pliki audio, obrazki, filmy... (czyli to co najbardziej interesuje przeciętnego użytkownika), jedynie pliki systemowe są dostępne.

0.4 - widzi tylko napęd A, ale za to nie ma problemu z katalogiem mobile - jest widoczny.

Z powyższego stwierdzenia nasuwa się konkluzja że najlepszym wyborem była by wersja 0.4 - niestety, ale w zależności od wybranej wersji, widziane są różne pliki w telefonie (najlepiej widoczne było to w modelu Motorola V3 - 0.4 miała dostęp do zupełnie innych danych niż 0.5)

W TC UP 2.4 (2007 02 28) zostanie dodana ta wtyczka, aby nie było problemu z obsługą niektórych telefonów użyte zostaną obydwie wersje.

Obrazek prezentuje połączenie z telefonem.

Attached File(s)
.png  motorola.png (Size: 74.67 KB / Downloads: 19)

Robert YouTube
Mario YouTube
2007-02-08 22:17:06
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
martynka
New
*

RE: Motorola P2K
Dobrze, a jeśli mam model V235 i kompletnie nie wiem jak mam zainstalowac P2k?
Próbuje juz od 3 tygodni na wszelkie mozliwe sposoby i jeszcze nikt nie potrafił mi pomoc Sad
2007-03-19 19:08:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ULTIMA PRIME
Administrator

martynka Wrote:...nie wiem jak mam zainstalowac P2k?
Próbuje juz od 3 tygodni na wszelkie mozliwe sposoby i jeszcze nikt nie potrafił mi pomoc Sad

Nie możesz poprostu zainstalować TC UP i wykonać kolejnych kroków, które wcześniej opisałem?

Czyli:

Instalujemy >>> TC UP <<<

...następnie podpinamy odpowiedni kabel do gniazda USB w komputerze i odpowiedniego gniazda w telefonie, po podpięciu telefonu system Windows powinien wykryć nowe urządzenie i zapytać o sterowniki - wybieramy ręcznie ścieżkę do sterowników i kierujemy do katalogu wtyczki, podkatalog "Drv" (Domyślnie: c:\Program Files\TC UP\PLUGINS\wfx\MotoP2K\Drv) (w zależności od modelu telefonu, sterowniki musimy instalować nawet kilka razy, powtarzając za każdym razem te same kroki), po pomyślnym zainstalowaniu sterowników, wchodzimy w TC UP do otoczenia sieciowego, gdzie będą nazwy: Telefony Motorola - Napęd: A i Telefony Motorola - Napęd: ABC, klikamy na jednej z nich dwa razy, czekamy kilkanaście sekund (20-50) i już możemy przeglądać zasoby telefonu.

Ważne: Telefony, które mają kartę pamięci musimy jeszcze odpowiednio ustawić, inaczej nie będą wykrywane.
Wchodzimy do Menu TELEFONU > Ustawienia > Połączenie > Ustawienia USB > i ustawiamy Połączenie domyślne: Połączenie Dane/Fax

Robert YouTube
Mario YouTube
2007-03-19 23:45:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
SoniX
New
*

zrobile all jak trzeba i pisze ze tekl niepodlaczony czemu tak i co mo\ge zrobic zeby bylo dobrze?
2007-05-17 21:11:12
SoniX
New
*

Jezeli mozesz to napisz na GG 8203112 i czy ty7m sposobem da sie wydluzyc dlugosc filmow ??
2007-05-17 21:25:23
ULTIMA PRIME
Administrator

Musisz napisać więcej szczegółów, tekst "robile all" nie jest za bardzo pomocny...

Jaki to jest telefon?

Zainstalowałeś sterowniki z katalogu Drv?

Robert YouTube
Mario YouTube
2007-05-18 15:42:03
McBurri
WebWarez ADMIN
*

Sprawdziłem zgodnie z obietnicą i dalej to samo Sad
Raz tylko na chwilkę TC zobaczył moją V3xx i potem się wysypał.
Myślę, że to coś w samych sterownikach do motki jest nie tak.

McBurri -> Miłość rządzi :] a hipokrytkom hooy w tylny exit :]
2007-10-04 00:35:37
wetflyter
New
*

AVG alert - virus found Proxy in Motorola P2K in TC UP 3.5!!!!
2008-02-22 10:43:10
m^2
Super Moderator

wetflyter Wrote:AVG alert - virus found Proxy in Motorola P2K in TC UP 3.5!!!!

Thank you for the report, we will send this file to AVG, so they can improve their definitions.

[Image: pcbsdec7.jpg]
2008-02-22 14:58:04
marcho7
New
*

Ja tą sprawę rozwiązałem inaczej. Zainstalowałem program PST_7.2.5_GENERAL z [url=http://en.motofon.net].po ściągnięciu i zainstalowaniu, restartujemy komputer. Po uruchomieniu komputera i podłączeniu komórki przez USB komputer powinien wykryć ją słyszymy dźwięk, wtedy najlepiej otworzyć jest menadżer urządzeń i ręcznie zainstalować sterowniki do wykrytego urządzenia Motorola USB Device
1.Accessories Interface
2.Data Logging MCU Interface
3.Test Command Interface
Wskazując zawsze domyślnie miejsce zainstalowania PST
C:/PROGRAMY/MOTOROLA/PST
Po zainstalowaniu tych trzech sterowników możemy używać TCUP jako p2commander. Myślę że ten sposób można wykorzystać do wszystkich Motorol. Ja sprawdziłem na V3 i C651.
Proszę o wasze uwagi na ten temat na forum

P
2008-09-18 17:44:27
Post Reply 

Contact Us | TC UP - Total Commander Ultima Prime | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication